Čištění kancelářských koberců


Zabýváme se profesionálním čistěním kancelářských koberců extrakční metodou. K čištění využíváme značkový vysavač Karcher, který ve spojení s účinnými čisticími prostředky, dokáže zbavit koberec ve vaší kanceláři všech nečistot a usazené špíny. Extrakční metoda dokáže koberec nejen vyčistit, ale také jej zbavit roztočů, kteří mají nepříznivý vliv na naše zdraví. Tuto metodu lze využít pro koberce nejrůznějších materiálů. Cenu za vyčištění koberce lze předem zkalkulovat. V případě zájmu se na váš koberec přijedeme podívat. 

Ceník čištění kancelářských koberců

 

nad 50m2 = 23Kč nad 100m2 = 20Kč nad 200m2 = 15Kč nad 400m2 = 13Kč nad 700m2= 10Kč nad 1000m2 = 8Kč

 

  • V ceně čištění kancelářských koberců je zahrnuta doprava na místo, čištění koberců, základní desinfekce, provonění vůní, úklid při odchodu.
  • Doprava na zakázku po Brně je zdarma. Mimo Brno = 10Kč/km. 
  • Cena je konečná. Nerozlišujeme žádné koeficienty znečištění jako u konkurence!
  • Ceník do 50m2 uveden v sekci domácnosti

Extrakční metoda čištění koberců


Co je to extrakční čištění koberců?

Jedná se o metodu, při níž je do koberce vstřikován čisticí roztok, poté se roztok odsaje společně s rozpuštěnými nečistotami. 

Které koberce lze touto metodou čistit?

Tuto metodu je možné použít pro většinu materiálů, z nichž se koberce vyrábějí. Základním kritériem však je, že koberec musí být stálobarevný a vodovzdorný. Pokud je koberec lepený vodou-rozpustnými lepidly, nelze tuto metodu využít. 

Jaký je princip extrakční metody čištění koberců?

Čerpadlo vstřikuje tryskami čisticí roztok hluboko do vláken koberce, kde tento roztok rozpouští nečistoty. Poté dojde k odsátí roztoku společně s nečistotami do sběrné nádoby. 

Jak často je potřeba čistit extrakční metodou?

Frekvence čištění je dána tím, jak moc je koberec zatěžován, jak často dochází k běžnému úklidu a také tím, jak je míra jeho znečištění. Koberce v kancelářích jsou však velmi zatěžovány, a proto by měly být čištěny častěji. U kancelářských koberců by mělo k čištění docházet asi 2x-3x ročně

Jsou koberce po čištění extrakční metodou mokré?

Po čištění koberců touto metodou jsou koberce pouze vlhké, avšak je nutné, nechat je úplně vyschnout. Doba vysychání se liší délkou vlákna u koberce, teplotou v místnosti, mírou větrání a tak podobně. Doba se však pohybuje okolo 2-4 hodin.